Agora rezygnuje z serwisów agregujących blogi


W czwartek Agora SA zamknie serwisy agregujące blogi: Blogfrog.pl, Blogsport.pl, Biznes.pl, Blogi.edziecko.pl.

magazyn "Przekrój", do którego należą tygodnik "Przekrój" i miesięcznik "Sukces", chce stworzyć w ramach struktury pozycja wydawcy. periodyk Brown Publishing złożyło konkluzja o sądową ochronę przed wierzycielami. W sobotnie poranki nadajnik wartość emitować będzie cykl, w którym porad udzielać będzie ojciec Ksawery Knotz.ekipa Wydawnicza Polskapresse uruchomiła polski serwis informacyjno-społecznościowy Wieczorwybrzeza.pl. Prezydent Lech Kaczyński podpisał nowelizację ustawy abonamentowej, która poszerza grupę zwolnionych z opłat. Prokuratora Okręgowa w Poznaniu zajmie się sprawą podsłuchiwania dziennikarza Cezarego Gmyza i prawnika Romana Giertycha.

skupisko nadzorcza Polskiego Radia wnioskuje do ministra skarbu o absolutorium dla wszystkich 10 osób, które były w 2009 r. członkami zarządu spółki - powiedział przewodniczący RN PR Tomasz Sieniutycz.

Były pracownik lub współpracownik dziennika ”Fakt” (Axel Springer Polska) założył bloga, w którym chce walczyć z redakcją tego tytułu. Zapowiada m.in. plenarny pozew o mobbing. 3 grudnia w toku posiedzenia Komitetu Obywatelskiego Mediów Publicznych zryw kanwa projektu obywatelskiej ustawy medialnej.

korekta ”Faktu” (Axel Springer Polska) zrealizowała dla Polsatu klisza dokumentalny pt. ”Cud w Sokółce”. uniwersytet Nowojorski uznał serię artykułów "A Nation Challenged', które ukazały się w dzienniku "The New York Times" po atakach terrorystycznych 11 września 2001 roku, za najważniejsze amerykańskie teksty minionej dekady. 24 września br. do sprzedaży trafi podwójny dowcip tygodnika "Przekrój". Wydanie łączone zostanie przygotowane ze względu na przeprowadzkę redakcji do siedziby nowego właściciela blisko ul. Nowogrodzkiej w Warszawie.Udział w rynku Eski Rock wynosi 1,1 proc. To perfekcyjny wynik tej sieci od czasu rozpoczęcia nadawania w obecnym kształcie, co nastąpiło nad rok temu. Reporterzy Superstacji zaczęli dostawać wypłaty uzależnione nie od liczby dyżurów, a od liczby materiałów wyemitowanych na antenie. Michał Kobosko, redaktor prezes "Dziennika" i "Gazety Prawnej" (oba Infor Biznes), który od 14 września pokieruje gazetą powstałą z połączenia obu tytułów, będzie miał siedmiu zastępców. Jego pierwszym zastępcą zostanie Zbigniew Biskupski, który w tym momencie pełni tę samą funkcję w "Gazecie Prawnej".

Dyrektorzy handlowi Grupy Radiowej Agory przechodzą do ZPR


Po siedmiu latach pracy z działu handlowego Grupy Radiowej Agory odchodzą Konrad Łaski i Przemysław Ziurkowski. Od stycznia będą pracować w ZPR SA.

dosyć tego działu śledczego "Dziennika gazety Prawnej"


Paweł Reszka, stary działu śledczego "Dziennika gazety Prawnej" (Infor Biznes) i pismak Michał Majewski odchodzą z redakcji tej gazety.

nowy reżyser powieści radiowej "Matysiakowie"


Nowym reżyserem "Matysiaków", najstarszej powieści emitowanej w Polskim Radiu, zostanie w piątek Waldemar Modestowicz. Zastąpi on na tym stanowisku Stanisławę Grotowską, która tworzyła i realizowała słuchowisko od samego początku, od roku 1956 r.

Nowy stary "Panoramy" chce powiększyć zespół


Jacek Skorus, który od połowy października jest szefem redakcji "Panoramy", zamierza powiększyć zespół programu.

TVN żąda przeprosin od "Naszego Dziennika"


Przeprosin i wpłaty 200 tys. zł na cel społeczny żąda TVN od "Naszego Dziennika" za określenie stacji jako "paszkwilanckiej" i "wrogiej polskiemu patriotyzmowi". Pozwani wnoszą o oddalenie pozwu, powołując się na rozporządzenie do takich ocen w ramach wolności słowa.