Agora rezygnuje z serwisów agregujących blogi


W czwartek Agora SA zamknie serwisy agregujące blogi: Blogfrog.pl, Blogsport.pl, Biznes.pl, Blogi.edziecko.pl.

"Trójmiasto nocą" – to tytuł autorskiego programu Tymona Tymańskiego, którego dziewiczy odcinek pojawi się dziś w radiu Roxy (Agora SA). TV Rzeczpospolita Polska nie przedłużyła kontraktu z Jarosławem Kulczyckim, jednym z prowadzących ”Wiadomości” TVP 1 – nieoficjalnie dowiedział się "Presserwis". Największe światowe agencje informacyjne – Associated Press, Agence France-Presse i Reuters –zbojkotowały sobotni ślub szwedzkiej księżniczki Victorii.skryba Jerzy Pilch, publikujący felietony w "Dzienniku" (od 17 sierpnia wydawanym z wykorzystaniem Infor Biznes, wcześniej Axel Springer Polska) i w jego dodatku "Kultura", pożegna się z gazetą. Nie znajdzie się tym samym w nowym projekcie tworzonym na bazie "Dziennika" i "Gazety Prawnej", który zadebiutuje 14 września. W białoruskich gazetach ukazały się reklamy kanału Belsat TV. Niektóre drukują już program kanału. Działająca w Telewizji Polskiej "Solidarność" wypłaci swoim członkom zapomogi. Mają im one zrekompensować obcięcie premii.

Agora podpisała przedwstępną umowę dotyczącą nabycia 84 proc. akcji spółki środek Filmowe Helios SA. Za 84 proc. akcji tej firmy Agora ma zapłacić ok. 25 mln euro. Sprzedającymi są fundusze: Nova Polonia Private Equity Fund, LLC i Nederlandse Financierings-Maatschappij voor Ontwikkelingslanden N.V.

Od stycznia 2010 roku w Canal+ do wszystkich polskich premier filmowych będą opracowywane napisy dla osób niesłyszących. Talk-show "Kuba Wojewódzki" po trzech odcinkach wiosennej edycji przyciąga do TVN średnio 1,9 mln widzów - o 200 tys. więcej, niż rok temu.

Od września korespondentem RMF FM w Berlinie będzie Adam Górczewski. Zastąpi Monikę Sędzierską, której kończy się jednoroczny kontrakt i odchodzi ze stacji. portret terrorysty w grach internetowych, tabloidyzacja dyskursu medialnego w Internecie tudzież sakralizacja cybertechnologii – to lecz trzy z wielu tematów jakie podjęte będą na konferencji "Nowe media – polityka, kultura, społeczeństwo", która rozpoczyna się 22 kwietnia 2010r. w Toruniu. Presspublica, redaktor "Rzeczpospolitej" i "Gazety Giełdy Parkiet" dzięki programowi lojalnościowemu chce zwiększyć przyszłoroczną prenumeratę "Rz" o ok. 5 tys. egz., a "Parkietu" o ok. 1 tys. egz.telewizja Kraj nad Wisłą uruchamia impresariat dla swoich gwiazd. Będzie funkcjonował w ramach biura koordynacji programowej. Brytyjskie magazyn Associated Newspapers planuje zamknięcie bezpłatnego dziennika ”London Lite” – podał ”The Guardian”. W Telewizji Polskiej znów będą zwolnienia grupowe – taką uchwałę zarząd spółki podjął w piątek.

Telewizyjny kanał dziecięcy nadawał jeden dzień


Telewizyjny kanał dziecięcy Disney XD miał swoje internetowe rozgłośnia na platformie Open.fm (GG Network SA), ale lecz z wykorzystaniem jeden dzień.

Agora rezygnuje z serwisów agregujących blogi


W czwartek Agora SA zamknie serwisy agregujące blogi: Blogfrog.pl, Blogsport.pl, Biznes.pl, Blogi.edziecko.pl.

Agora porzuca model Tuba TV?


Agora SA nie otrzyma od Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji więcej czasu na uruchomienie kanału muzyczno-rozrywkowego Tuba TV.

Dwóch kandydatów na fotel prezesa Polskiego Radia


dubel osoby będą się ubiegać o pozycja prezesa Polskiego Radia, a dziesięć – o czwórka miejsca członków zarządu spółki. dzień wczorajszy otwarto zgłoszenia od kandydatów.

Wildstein laureatem nagrody im. Mackiewicza


Bronisław Wildstein został tegorocznym laureatem nagrody literackiej im. Józefa Mackiewicza za książkę "Dolina nicości". Nagrodę wręczono w środę w warszawskim Domu Literatury.