Rumuni też szczepią na A/H1N1


Rumunia rozpoczęła akcję szczepień przeciwko grypie A/H1N1. W tym tygodniu zanotowano w tym kraju pierwsze dwa ofiary śmiertelne nowej grypy. Rumuni nie polegają na żadnym za światowych koncernów - wyprodukowali własną szczepionkę.

We wtorek, w trakcie wizyty Dmitrija Miedwiediewa w Norwegii, prezydenci obydwu krajów zapowiedzieli, że w środę podpiszą umowę regulującą wieloletni konflikt o przebieg ich granicy. kontrowersyjny okręg o powierzchni 176 tys. km. kwadratowych to część Morza Barentsa, pod którym niechybnie znajdują się znaczne zasoby ropy i gazu. - Porty Lotnicze mają zrewanżować się 200 tys. zł kary za stosowanie pragmatyk monopolistycznych w udostępnianiu infrastruktury lotniskowej przewoźnikom - zdecydował Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Do 2005 r. przedsiębiorstwo różnicowało opłaty za starty i lądowania w układy od tego, czy rejsy poprzedni krajowe, czy międzynarodowe. Dog niemiecki Gibson, wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa jak Pan Wszechrzeczy pies świata, został śpiący w okolicach Sacramento, w Kalifornii, z powodu rozwijającej się choroby nowotworowej - poinformował jego weterynarz.Żołnierze amerykańskiej piechoty morskiej zakończyli swoją misję w prowincji Anbar w zachodniej części Iraku. Ich odjazd to początek wycofywania amerykańskich sił z Iraku - poinformowało w komunikacie dowództwo wojsk USA w tym kraju. Po w pewnej mierze trzech dobach akcji ratownicy dotarli do górnika zasypanego w środę po tąpnięciu 1000 m pod ziemią w kopalni "Rydułtowy-Anna". lekarz stwierdził sen wieczny - poinformował orędownik Kompanii Węglowej, do której wypada kopalnia, Zbigniew Madej. Zakończyła się Eucharystia żałobna za prezydenta RP na uchodźstwie Ryszarda Kaczorowskiego. Ciało prezydenta zostało przewiezione do Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie, gdzie spoczęło w krypcie grobowej.

prezes klubu PO Grzegorz Schetyna powiedział, że platforma zebrała już mnogość w górę 100 tys. podpisów pod kandydaturą Bronisława Komorowskiego. wedle informacji nieoficjalnych, Platforma zebrała już w przybliżeniu 500 tys. podpisów; zostaną one złożone do PKW na początku przyszłego tygodnia.

Za pośrednictwem internetu łowił swoje kilkuletnie ofiary. 30-latek z Gorzowa dostał prokuratorskie zarzuty zaś zakaz korzystania z sieci. Grozi mu do 12 lat więzienia. - Informacje ze śledztwa cały czas do nas napływają. skład polskich prokuratorów we współpracy z Rosjanami prowadzi testowanie - mówił w TVN24 w programie "Fakty po Faktach" minister obrony narodowej Bogdan Klich.

Turecka milicja zatrzymała 17 ludzi podejrzanych o przynależność do tureckiego skrzydła Al-Kaidy. Operację przeciwko siatce islamistów przeprowadzono w kilku regionach kraju - poinformowała filia Anatolia. francuski minister spraw zagranicznych Bernard Kouchner oświadczył w niedzielę, że UE mogłaby wspomóc w monitorowaniu ruchu statków do Strefy Gazy, tak aby docierała do niej wyłącznie asystent humanitarna, a nie broń. Polscy naukowcy, którzy w Górach Świętokrzyskich odkryli odciski stóp najstarszych czworonożnych zwierząt lądowych, pracują już nad rekonstrukcją budowy łap tych stworzeń. Na konferencji prasowej odkrywcy poinformowali, że prowadzone są także prace dokumentacyjne mające na celu utworzenie rezerwatu na miejscu znaleziska.kompleks Szkół im. Henryka Sienkiewicza w Kołobrzegu otrzymał darowizna z Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji FRSE. 47 proc. z 500 osób badanych przez GfK Polonia na nakaz "Rzeczpospolitej", uważa że w debatach przedtem pierwszą turą wyborów prezydenckich powinni wziąć część wszyscy kandydaci. Mimo, iż od sobotniego incydentu, na przestrzeni wizyty amerykańskiego prezydenta w Japonii, minęły już trzy dni w Ameryce nie cichną głosy oburzenia przy zachowania Obamy. Komentarze dotyczące wynikłej sytuacji zupełnie przysłoniły dopiero co trwająca chińską wizytę amerykańskiego prezydenta.

Kubica najszybszy i najbogatszy


Jak zarabiać na sporcie to w Formule 1. Najbogatszym polskim sportowcem - w rankingu opublikowanym za pośrednictwem "Super Express" - jest kierowca Renault Robert Kubica. Nasz jedynak w Formule 1 pod względem zarobków bije na głowę pozostałych polskich piłkarzy, koszykarzy i siatkarzy.

premier zakazał ministrom powiedzieć w czasie przyszłym


Najpopularniejszy chwilowo polityk w Bułgarii, premier Bojko Borysow zakazał swoim ministrom powiadać w czasie przyszłym. Chce, by raportowali na to samo o wykonanych zadaniach - informują bułgarskie media.

Sobiesiak na zamkniętym przesłuchaniu: Spotkałem Drzewieckiego w USA


Ryszard Sobiesiak rozmawiał z byłym ministrem sportu Mirosławem Drzewieckim o tzw. aferze hazardowej w czasie spotkania w Stanach Zjednoczonych - wynika ze stenogramów z zamkniętego posiedzenia komisji, na którym zeznawał biznesmen.

To być może chwilowo przekręt parkietowa


Prokuratura Okręgowa w Warszawie sprawdza działania osób przygotowujących prywatyzację Giełdy Papierów Wartościowych. Z wnioskiem o przyjęcie śledztwa zwróciło się Centralne biuro Antykorupcyjne - informuje "Nasz Dziennik".

Izraelski minister: Nie wiem, kto zabił Mabhuha, ale...


Izraelski członek rządu przemysłu, handlu i pracy Benjamin Ben-Eliezer powiedział w niedzielę, że zabójstwo funkcjonariusza Hamasu Mahmuda al-Mabhuha pokazuje Hamasowi, że "żaden z jego ludzi nie jest nietykalny".