Rumuni też szczepią na A/H1N1


Rumunia rozpoczęła akcję szczepień przeciwko grypie A/H1N1. W tym tygodniu zanotowano w tym kraju zupa para ofiary śmiertelne nowej grypy. Rumuni nie polegają na żadnym za światowych koncernów - wyprodukowali własną szczepionkę.

"Rzeczpospolita": periodyk dotarła do części zeznań kontrolerów lotu z lotniska w Smoleńsku. Wynika z nich, że Rosjanie nie poprosili załogi Tu-154 o legenda wysokości na przestrzeni podchodzenia do lądowania. Działania Szefa CBA Pawła Wojtunika nie mają charakteru represyjnego czy ograniczającego działanie polityczną byłego Szefa CBA – zapewnia sekretariat w specjalnym oświadczeniu. Mariusz Kamiński oskarżył CBA, że za pomocą małych, groteskowych tricków – jak zakaz organizowania konferencji prasowych - próbuje mu zawrzeć usta. Kończy się dramat Polek, które pracowały na plantacji truskawek w Holandii. Kobietom udało się odzyskać pieniądze, po czym większość z nich zdecydowała się na ponowne pojawienie się do kraju.Z okazji Świąt Wielkanocnych gruzińska prywatna kompania lotnicza Georgian Airways wznowiła bezpośrednie loty czarterowe między Tbilisi a Moskwą. Regularne związek zostało zerwane w sierpniu 2008 roku, po wojnie rosyjsko-gruzińskiej o kontrolę nad separatystyczną republiką na terenie Gruzji - Osetią Południową. W przyszłym tygodniu PO złoży w Sejmie schemat ustawy zakazującej partiom płatnych kampanii telewizyjnych; ma w niej dostrzec też, że 25 proc. subwencji będzie przeznaczane na fundacje polityczne. jeśli stronnictwo nie założy fundacji, straci część subwencji. Rosyjscy parlamentarzyści uczcili w środę pamięć ofiar sobotniej katastrofy polskiego samolotu rządowego pod Smoleńskiem, w której zginęło 96 osób, w tym prezydent RP Lech Kaczyński i jego małżonka Maria.

"Gazeta Wyborcza": Służby finansowe Centralnego Biura Antykorupcyjnego jak co miesiąc wyślą na rachunek rozliczeniowy b. szefa CBA Mariusza Kamińskiego pensję - 14,7 tys. zł brutto (to kwota z premią i dodatkiem za wysługę lat).

Jerzy Szmajdziński rusza na podbój internetu. pretendent SLD na prezydenta w najbliższym czasie uruchomi swoją nową stronę internetową. witryna ma być niesztampowa. podług niektórych pomysłów, gracz polityczny ma się wbudować w pluszowego misia czy też supermena. przedsięwzięcie adresu witryny to superszmaja.pl. Jan Pawel II milczał i modlił się w dniach upadku Muru Berlińskiego i nie chciał być uważany za bohatera wydarzeń - zdradził dziennikowi "La Stampa" Joaquin Navarro-Valls, z wykorzystaniem mnóstwo lat rzecznik prasowy Watykanu.

Archeolodzy rozpoczynają poszukiwania śladów wczesnośredniowiecznego grodu centrum Opola. W opinii naukowców, szczątki Ostrówka, zalążka dzisiejszego miasta znajdują się pod remontowanym teraz opolskim amfiteatrem. Włoskie prawo stanowią niebezpieczeństwo dla bezpieczeństwa ruchu lotniczego - tak tanie irlandzkie linie Ryanair tłumaczą powody batalii, jaką prowadzą z Urzędem Lotnictwa Cywilnego we Włoszech i wszystkimi lotniskami w tym kraju. Sąd Okręgowy w Gdańsku uniewinnił prawomocnie artystkę, Dorotę Nieznalską, oskarżoną o obrazę uczuć religijnych. We fragmencie instalacji "Pasja", wystawianej na przełomie 2001 i 2002 r., umieściła ona na krzyżu fotografię męskich genitaliów.język własny nie należy do najłatwiejszych... dowód tego dali ostatnio drogowcy w Toruniu, którzy blisko remontowanym odcinku szosy postawili znak ostrzegawczy... z błędem ortograficznym. Ależ spotkanie. widowisko sportowe zacny najlepszych drużyn Europy. W Wielkim Finale Ligi Mistrzów po 45 minutach nadzwyczaj emocjonującej, wyrównanej i świetnej gry Bayernu Monachium i Interu Mediolan, o jedną bramkę bliżej zdobycia najważniejszego europejskiego łup jest zespół Jose Mourinho. Po bramce Diego Milito w 35. minucie Inter prowadzi z Bayernem Monachium. Nic nie jest wprawdzie przesądzone - agregat Louisa van Gaala radził sobie i w gorszych sytuacjach. czas na drugą połowę. W szpitalu klinicznym w Szczecinie przebywa 31-letnia ona chora na A/H1N1, która urodziła w szpitalu dziecko.U noworodka badania nie wykazały obecności wirusa nowej grypy - poinformowała w sobotę PAP rzeczniczka szpitala w sąsiedztwie Unii Lubelskiej Joanna Woźnicka.

konkluzja ws. przecieku przekazany do prokuratury


nauka umoralniająca Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga jeśli chodzi o wyznaczenia innej jednostki, która przeprowadzi kwerenda ws. przecieku do "Rzeczpospolitej" fragmentów przesłuchania Ryszarda Sobiesiaka trafi do Prokuratury Krajowej.

koniec 28-letniej posługi prymasa Glempa


Za styl i podejście pełnienia 28-letniej posługi prymasowskiej podziękowali dziś polscy biskupi kard. Józefowi Glempowi.

Panika na Ukrainie; kadry nocowali na ulicy


słuchy o możliwym trzęsieniu ziemi tak wystraszyły niektórych mieszkańców Lwowa i Mikołajowa na Ukrainie, że noc z wtorku na środę spędzili na ulicy - podała lokalna prasa. Zaczęło się od pogłoski o aktywności sejsmicznej w Karpatach.

Irańska propozycja wymiany uranu wciąż aktualna


Zaproponowana przy użyciu Iran, Turcję i Brazylię wymiana nisko wzbogaconego uranu na benzyna do reaktora badawczego w Teheranie jest "wciąż aktualna - oświadczył prezydent Mahmud Ahmadineżad cytowany za pomocą irańską telewizję.

"Listek" tłumaczy się we Wrocławiu


We wrocławskiej prokuraturze stawił się ówczesny dyrektor PZPN. Michał Listkiewicz składa wyjaśnienia w związku z postawionym mu zarzutem niegospodarności w PZPN. Nie przyznaje się do winy.